Miuziklo apie Kakę Makę premjerą aplankė jo „tėvai“ Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė

Miuziklo apie Kakę Makę premjerą aplankė jo „tėvai“ Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė

Vilniuje įvyko miuziklo „Kakė Makė ir laiko mašina“ premjera. Pagrindinį vaidmenį naujo siužeto miuzikle vaikams atliko dainininkė ir aktorė Karina Krysko, populiarųjį Netvarkos nykštuką įkūnijo aktorius Dalius Skamarakas. Premjerą stebėjo ir miuziklo kompozitorius Rokas Radzevičius bei dainelių žodžių bei libreto autorė Aistė Smilgevičiūtė.

Talentingas šeimyninis ir kūrybinis duetas A. Smilgevičiūtė ir R. Radzevičius pirmąsias Kakės Makės, Netvarkos nykštuko, monstrų ir kitas žinomas daineles sukūrė prieš šešerius metus. Jos sparčiai užkariavo mažųjų širdis. Pati populiariausia – „Kakės Makės šėlsmo daina“ – internete gali pasigirti surinkusi net 20 milijonų peržiūrų.

Naujo siužeto miuzikle skamba vaikų labiausiai pamėgtos dainelės – „Kakės Makės šėlsmo daina“, „Netvarkos nykštuko daina“, „Svajonių gimtadienis“, „Monstrų daina“ ir kitos. Tačiau yra ir naujienų – miuziklas papildytas trimis dainelėmis, iš kurių dvi – visiškai negirdėtos. „Šiubi Bam“, „Čiūčios ir Pirato daina“ bei „Draugystės šluota“ – labai organiškai įsiliejo į mylimiausių dainelių šeimą. Miuziklo metu vaikai greitai pagavo jų kertinius žodžius ir smagiai traukė drauge.

„Vaikai mėgsta girdėti ir matyti tai, ką labai gerai pažįsta. Skirtingai nei suaugusieji, jie gali tą patį siužetą žiūrėti daugybę kartų ir jiems visiškai neatsibos. Todėl naujas miuziklo siužetas ir dar naujos dainelės – buvo iššūkis. Norėjosi, kad vaikai atpažintų miuzikle tai, ką labiausiai mėgsta, tačiau tuo pačiu išgirstų, išvystų bei palankiai priimtų naujus dalykus. Stebėjau salę ir mačiau, kad mažiesiems žiūrovams patiko laiko nauji mašinos efektai, juokino katinas Piratas, jie aktyviai reagavo į naujas daineles, šoko ir dainavo su herojais. Tokia teigiama reakcija labai šildo širdį. Juk vaikai priima viską atvirai, be apsimetimo. Tikiuosi naujas daineles mažieji greitai išmoks bei dainuos ne tik atėję į miuziklą, bet ir namuose, darželiuose, mokyklėlėse“, – sako A. Smilgevičiūtė.

Mažieji vilniečiai pirmieji įvertino ir naują scenos herojų – katiną Piratą. Jis užima svarbią vietą miuziklo dinamikoje. Patekęs į šeimą, Piratas nesupranta, kaip tvarkingai ir teisingai elgtis. Kakė Makė nutaria jį išmokyti ir nuotykiai, bei kelionės laiku – prasideda. Situacijos, į kurias bekeliaudami pakliūva trys draugai, parodo mažiesiems (o ir didiesiems) žiūrovams, kaip svarbu nenustoti svajoti, pamoko nugalėti vidines baimes, dar kartą primena, kokia reikalinga mums visiems draugystė.

„Skatinti vaikus augti draugiškais, atjaučiančiais, skubančiais į pagalbą – tokia miuziklo „Kakė Makė ir laiko mašina“ misija. Kartais reikia ne konkuruoti tarpusavyje, o veikti kartu. Tą suprato Kakė Makė, šį suvokimą po miuziklo, tikiuosi, išsinešė ir žiūrovai“, – pasakoja A. Smilgevičiūtė.

Naujo siužeto miuzikle „Kakė Makė ir laiko mašina“ panaudotos istorijos iš Linos Žutautės knygelių: „Kakė Makė ir katinas vienai savaitei“, „Kakė Makė ir draugystės šluota“, „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“, „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“.

Miuziklas „Kakė Makė ir laiko mašina“ vizualizuojamas ir vaikus žavinčiu skaitmeniniu būdu. Scenos galinę dalį sudaro ekranas, kuris išmaniai pratęsia scenografinę realybę ir sudaro neribotas kaitos galimybes.

Miuziklas „Kakė Makė ir laiko mašina“ jau šį gruodį: 16 d. – Klaipėdoje, Žvejų rūmuose,  17 d. – Kaune, VDU Didžiojoje salėje, 31 d. – Palangos koncertų salėje.