Merūnas pradėjo koncertinį turą: savos kūrybos dainos, jaudinančios istorijos ir siurprizas žmonai

Merūnas pradėjo koncertinį turą: savos kūrybos dainos, jaudinančios istorijos ir siurprizas žmonai

Sekmadienį sostinėje Šv. Kotrynos bažnyčioje net du koncertus surengė vienas geriausių Lietuvos tenorų Merūnas Vitulskis. Jais prasidėjo naujojo albumo „Nepaliesta muzika“ pristatymo koncertinis turas. Per gruodį dainininkas planuoja aplankyti net 15 miestų.

„Esu kiek sutrikęs ir jaudinuosi“, – vos užlipęs į sceną, sakė Merūnas. Jis prisipažįsta – tai neįprasta jam. Šis dainininkas garsėja tuo, kad gana nesunkiai susidoroja su sceniniu stresu.

Nebūdingo jaudulio priežastis – Merūnas pirmą kartą pristato savo kūrybos dainas. Jų koncerte nuskambėjo net šešios, visos sugulė ir naujame albume „Nepaliesta muzika“.  „Mylėk širdim“ ar „Balta naktis“ jau spėjo tapti hitais, o štai „Pakelk akis“ – dar visiškai šviežias, vos prieš savaitę pristatytas kūrinys. 

Ilgą laiką nedrįsęs savo kūrybos pristatyti viešai ir žodžius bei melodijas kukliai dėjęs į stalčius, Merūnas verčia naują sceninės karjeros puslapį. Nuo šiol jis – ne tik atlikėjas, bet ir dainų kūrėjas. „Dabar daug geriau suprantu kompozitorius ir žodžių autorius. Ir jau tikrai žinau, kaip pergyvena tie, kurie atlieka savo kūrinius“, – sakė jis.

Kiekviena sukurta daina Merūnui turi labai asmenišką prasmę. Tenoras koncerto metu nuoširdžiai apie tai papasakojo. Štai, kūrinys „Ar tai tu“ skirtas dainininko mamai ir turi istoriją, kurios klausydami žiūrovai braukė ašaras.

Nuo sunkios ir ūmios ligos anksti mirusi Merūno mama, atsisveikindama sūnui pažadėjo, kad jam svarbiais gyvenimo momentais duos ženklą, kad yra šalia ir  jį palaiko. Merūnas tų ženklų iš anapus nevalingai ieškojo visą gyvenimą. Kelis kartus pastebėjo, kad sunkiais arba ir be galo laimingais gyvenimo momentais šalia mato drugelį. „Kartais tai įvykdavo net neįtikėtinose situacijose. Ten, kur tų drugelių tikrai neturėtų būti. Tomis akimirkomis giliai širdyje atsidarydavo durelės, už kurių slypi tikėjimas, jog mirusieji tikrai gali mus stebėti ir kartais, labai retai, atsiųsti ženklą“, – dainos „Ar tai tu“ sukūrimo istoriją papasakojo jis.

Malonus siurprizas laukė ir dainininko žmonos Erikos Vitulskienės. Ji, kaip visuomet svarbių koncertų metu, buvo salėje, tačiau nesitikėjo, kad net dvi naujojo albumo dainos „Mylėk širdim“ ir „Pakelk akis“ skirtos būtent jai. Klausydama jų, Erika nesulaikė ašarų.

Dainininkas pasirodymuose dažnai kalba apie savo šeimą, skiria žmonai ir sūnums gražius ir prasmingus  žodžius. Net dainuodamas įžymiosios L. Pavarotti dainos „Caruso“ lietuvišką versiją „Kai tu šalia buvai“, jis užuot dainavęs: „palikit man tik muziką, jei norit pasiimkit viską“,  žodį „muziką“ pakeičia į „šeimą“.

„Caruso“ lietuviška versija skambėjo ir „Nepaliesta muzika“ koncerte. Ji buvo viena iš nedaugelio senųjų superhitų įtrauktų į programą. Taip pat savo vietą atrado ir „Tas jausmas“ (iš Kipro Mašanausko specialiai Merūnui prieš kelerius metus sukurto albumo „Muzika – Lietuvai“.) Šį kartą daina buvo pristatyta naujos aranžuotės. 

„O šitą dainą aš esu dainavęs visur. Net per Vėlines esu, nors ten ji mažiausiai tinka. Ilgą laiką norėjau jos atsikratyti, visaip bandžiau, bet nelemta, žiūrovai reikalauja ir nieko čia nepakeisi“, – juokėsi Merūnas pristatydamas „O, gražuole“ – vieną populiariausių visų laikų jo atliekamų dainų.

Dainininkas pasakojo, kad per ilgus karjeros metus yra dainavęs su orkestrais, bigbendais, styginių, violončelių kvartetais, pianistais, akustiniais gitaristais... „Su kuo tik nedainavau, bet va su paprasčiausia standartine muzikos grupe, neteko. Ir šiandien man yra dar vienas pirmas kartas“, – pristatydamas savo turo grupės narius Darių Rudį (mušamieji) ir Julių Valančiauską (bosinė gitara) sakė dainininkas.

„Nepaliesta muzika“ naujojo albumo pristatymo koncertai: gruodžio  12 d. – Plungė , 13 d. – Panevėžys, 15 d. – Telšiai, 16 d. – Klaipėda, 17 d. – Jonava, 19 d. – Šiauliai, 20 d. – Radviliškis, 21 d. – Utena, 22 d. – Tauragė, 23 d. – Birštonas, 26 d. – Mažeikiai, 27 d. – Alytus, 29 d. – Kaunas, 31 d. – Marijampolė.