Mamai dedikuotame klipe Merūnas atkūrė vaikystę: jį suvaidino sūnus Ajus

Mamai dedikuotame klipe Merūnas atkūrė vaikystę: jį suvaidino sūnus Ajus

Merūnas Vitulskis pristato Motinos dienai skirtą dainos „Ar tai tu“ vaizdo klipą, kuriame papasakota itin jautri ir asmeniška dainininko istorija. Kūrinys dedikuotas Merūno mamai Aurelijai, kuri pralaimėjo kovą su vėžiu, kai dainininkui tebuvo vos 17 metų. Klipe debiutavo ir vyresnysis Vitulskių sūnus, devynmetis Ajus. Jis suvaidino tėtį vaikystėje.

„Mamos liūdna istorija yra jau ne kartą aprašyta, tačiau ilgus metus širdyje nešiojausi vieną paskutinių pokalbių su ja, apie kurį žinojo tik artimieji. Kai ji jau labai sirgo ir buvo aišku, kad šansų nebėra, aš nedrįsau jai to tiesiai šviesiai pasakyti. Tačiau žinojimas žudė, kažkokį pokalbį reikėjo pradėti. Todėl paklausiau: „Mama, kas bus, jei mes pralaimėsim šitą karą?“.

Bijojau atsakymo, bet dabar spėju, kad ji jau viską buvo supratusi ir viduje susitaikiusi... Ji man labai ramiu ir švelniu balsu pasakė: „Sūneli, jei taip atsitiks, aš vis tiek visada būsiu šalia. Tave saugosiu ir grįšiu, kai labai reikės. Gal kiškeliu grįšiu, arba pele, o gal drugeliu atskrisiu...“.

Nesu linkęs į mistiką, bet kaip jūs galite paaiškinti ne vienetinį, o net kelis sykius pasikartojusį dalyką: kai man būdavo sunku, kai gyvenime reikėdavo priimti lemiamus sprendimus – pamatydavau drugelį. Kartą jis ėmė plazdenti namuose tarsi iš niekur, net metų laikas nebuvo tam tinkamas. Po tokių apsireiškimų ėmiau tikėti, kad egzistuoja aukštesnės jėgos, galbūt paraleliniai pasauliai, kurie retais atvejais duoda mums ženklus...“ – pasakojo Merūnas.

Kai ėmėsi filmuoti vaizdo klipą bei aptarinėjo idėjas su jo režisieriumi Aurimu Šidiškiu ir prodiusere Erika Vitulskiene, visi labai greitai sutarė, kad veiksmo pagrindu taps paveikslo tapymas ir tai bus drugelis. „Norėjome, kad klipas atpasakotų mano paties istoriją. Vaikystėje svajojau būti dailininku, kaip senelis. Klipe taip pat atkurtas vienas mano ryškių prisiminimų: būdamas nedidelio amžiaus, krausčiausi kitus namus. Močiutė pakavo daiktus, padėjau, vartėm albumus... Namuose stovėjo išderintas pianinas, vis mėgdavau klavišus pamaigyti, bandžiau rašyti eiles būdamas dar visai vaiku. Atvaizdavome ir tai klipe. Mane šioje scenoje suvaidino sūnus Ajus. Jis atrodo beveik taip pat, kaip aš vaikystėje. Tai jo debiutas vaizdo klipe ir galiu didžiuotis, kad vaikas puikiai atliko vaidmenį. Močiutę suvaidino aktorė Regina Lopienė“, – pasako Merūnas.

Vaizdo klipą „Ar tai tu“ žiūrėkite čia: 

Vaizdo klipas „Ar tai tu“ buvo filmuojamas Kaune. Tai didelio biudžeto, kelių filmavimo pamainų ir nemenkų jėgų pareikalavęs kūrinys. Paveikslą, kuriame vaizduojamas drugelis, Merūnas ir nutapė filmavimo metu. Procesas vyko visą dieną, šaltame ir nejaukiame pramoniniame pastate, kuris klipe virto magiškai apšviesta milžiniška menininko studija.

Filmavimo liudininkai buvo maloniai nustebinti Merūno gebėjimu tapyti gigantiškoje drobėje, tačiau pats dainininkas pasitikėjo savo jėgomis nuo pat pradžių. „Pasakiau, kad nutapysiu ir tai padariau. Žinoma, senokai nelaikiau teptuko rankose, o tokio dydžio darbo išvis niekada neteko kurti, bet dailininku norėjau tapti ne lygioje vietoje. Iki dainavimo daug piešiau, tapiau, lipdžiau. Paradoksalu, tačiau vokaliniai gebėjimai buvo gana vėlai atsiskleidęs mano talentas. Pirmasis buvo tapyba“, – sako atlikėjas.

Klipo metu Merūno sukurtą paveikslą Vitulskiai planuoja paaukoti Rimanto Kaukėno paramos fondui bei tikisi, kad jis bus sėkmingai parduotas labdaros aukcione.