Karina Krysko: vaidinant Kakę Makę, manyje nubunda vidinis vaikas

Karina Krysko: vaidinant Kakę Makę, manyje nubunda vidinis vaikas

Vaidinti vaikams – ir paprasta, ir sudėtinga, įsitikinusi dainininkė Karina Krysko. Ji jau šešerius metus scenoje įkūnija vieną populiariausių Lietuvos mergaičių – Kakę Makę. Gruodį aktorės ir dainininkės laukia naujo siužeto miuziklo „Kakė Makė ir laiko mašina“ premjera.

„Vaidinant Kakę Makę, manyje nubunda vidinis vaikas, kuris iš visos širdies šoka, dainuoja, bendrauja su žiūrovais ir skleidžia džiugią nuotaiką. Tai man pavyksta natūraliai, nesunkiai. Tačiau tuo pačiu metu, pasirodyti prieš šimtus vaikų – tikrai nelengvas iššūkis, nes niekada nežinai, kaip jie tave priims. Juk mažieji dažniau mato Kakę Makę nupieštą knygelėse, todėl reikliai vertina, ar atitinku jų susikurtą įvaizdį. Labai laukiu miuziklo „Kakė Makė ir laiko mašina“ parodymų. Bus nenuobodu visiems, nes prireiks ir salės pagalbos“, – pasakojo K. Krysko.

Naujojo miuziklo libreto autorė – dainininkė ir dainų kūrėja Aistė Smilgevičiūtė. Ji ir jos vyras kompozitorius Rokas Radzevičius – ir itin išpopuliarėjusių dainelių apie Kakę Makę, Netvarkos Nykštuką, monstrus autoriai.

„Naujo siužeto miuzikle – pilna stebuklingų momentų, daug judesio ir situacijų, kai reikia greitai rasti išeitį iš padėties. Dinamiškumas patinka šiuolaikiniams vaikams. Tikiuosi žiūrovai padės savo mylimai Kakei Makei, Čiūčiai ir Piratui keliauti laiku ir nepasiklysti“, – sako libreto autorė.

Čiūčia – ištikimas Kakės Makės šunelis, jis mažiesiems puikiai pažįstamas iš pirmojo miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“. O štai su katinu Piratu, dar reikės susipažinti. Jis – scenoje dar nematytas herojus.

„Katinas Piratas – labai svarbus personažas. Juk būtent nuo jo ir prasideda visa istorija. Pakliuvęs pas Kakę Makę, Piratas nežino, kaip gražiai elgtis. Kakė Makė, būdama atsakinga augintinio šeimininke, nusprendžia jį išmokyti tvarkos. Štai čia siužetas ir pasisuka netikėta linkme bei prasideda tikrieji kelionės laiku nuotykiai“, – pasakoja A. Smilgevičiūtė. 

Situacijos, į kurias bekeliaudami paklius trys draugai, parodys mažiesiems žiūrovams, kaip svarbu nenustoti svajoti, pamokys nugalėti vidines baimes, dar kartą primins, kokia reikalinga mums visiems draugystė.

„Skatinti vaikus augti draugiškais, atjaučiančiais, skubančiais į pagalbą – tokia miuziklo „Kakė Makė ir laiko mašina“ misija. Kartais reikia ne konkuruoti tarpusavyje, o veikti kartu, palaikant vienas kitą. Tą supras Kakė Makė, šį suvokimą po miuziklo, tikiuosi, išsineš ir mažieji žiūrovai, ir jų tėveliai“, – pasakoja A. Smilgevičiūtė.

Naujo siužeto miuzikle „Kakė Makė ir laiko mašina“ panaudotos istorijos iš Linos Žutautės knygelių: „Kakė Makė ir katinas vienai savaitei“, „Kakė Makė ir draugystės šluota“, „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“, „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“.

Miuzikle skamba populiariausios ir vaikų labiausiai pamėgtos dainelės – „Kakės Makės šėlsmo daina“, „Netvarkos nykštuko daina“, „Svajonių gimtadienis“, „Monstrų daina“ ir kitos.

Žiūrovų laukia ir trys scenos premjeros: „Šiubi Bam“, „Čiūčios ir Pirato daina“ bei „Draugystės šluota“. K. Krysko išdavė, kad dar niekam negirdėta „Čiūčios ir Pirato daina“ tokia smagi, kad jai repetuojant namie, pritaria visa šeima.

„Tikiuosi naujos dainelės vaikams irgi patiks bei užims garbingą vietą prie jau pamėgtųjų. Mažieji greitai jas išmoks bei dainuos tiek namuose, tiek atėję į miuziklą“, – sako A. Smilgevičiūtė.

Miuziklo scenoje vaidina, šoka ir dainuoja – Kakė Makė (Karina Krysko), Netvarkos nykštukas (Dalius Skamarakas), Čiūčia, Piratas, pabaisa Tingiu-Nė-Krust, monstrai Nanaisa ir Mamaisa bei kiemo draugai.

Miuziklas „Kakė Makė ir laiko mašina“ vizualizuojamas ir vaikus žavinčiu skaitmeniniu būdu. Scenos galinę dalį sudaro ekranas, kuris išmaniai pratęsia scenografinę realybę ir sudaro neribotas kaitos galimybes.

Miuziklas „Kakė Makė ir laiko mašina“ jau šį gruodį: 9 d. – Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, 16 d. – Klaipėdoje, Žvejų rūmuose,  17 d. – Kaune, VDU Didžiojoje salėje, 31 d. – Palangos koncertų salėje.