Karina Krysko ir Jeronimas Milius: dėl vaizdo klipo – žygis į kalną su šarvais

Dėl naujo vaizdo klipo – žygis į kalną su šarvais ant pečių

Karina Krysko ir Jeronimas Milius pristato trečiąjį muzikos kūrinį iš būsimojo lietuviško miuziklo „Tristanas ir Izolda/Uždrausta meilė“. Jis vadinasi „Šokis tamsoje“ ir jo impozantiškas vaizdo klipas užbaigia Škotijoje filmuotų, miuziklą pristatančių, vaizdo klipų trilogiją.

Miuziklo „Tristanas ir Izolda/Uždrausta meilė“ premjera žiūrovų laukia jau gruodžio 18 d. sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje. Iki Naujųjų metų šis didelės apimties scenos kūrinys aplankys ir kitas didžiąsias šalies arenas: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Pastatymas pasižymės specialiai didelėms erdvėms skirta scenografija, garsu, įspūdingu šviesų spektakliu, vaizdo ir specialiais efektais, kurie žiūrovą tarsi įtrauks į veiksmą ir sukurs dalyvavimo įspūdį. 

Vaizdo klipas „Šokis tamsoje“ yra čia: 

K. Krysko ir J. Milius prisipažino, kad net trijų vaizdo klipų (anksčiau žiūrovams jau pristatyti „Meile, lėk“ ir „Miško paslaptys“) filmavimas užsienyje buvo labai įdomi ir vertinga patirtis.

„Šis darbas pareikalavo ne tik kruopštaus planavimo ir drausmės, bet ir daug fizinių jėgų bei trupučio sėkmės. Filmavome gegužę, kai Škotijoje žydi dygliakrūmiai. Jų geltonų žiedų jūra nuklojo laukus ir suteikė gamtovaizdžiui ypatingo grožio“, – pasako dainininkai.

Buvo siekta, kad į kadrą nepapultų jokie šiuolaikinio gyvenimo atributai. Kai filmuojama dronu, apimamas gana platus peizažas, todėl reikia kruopščiai parinkti vietas, kur nėra elektros stulpų, laidų, šiuolaikinių pastatų, greitkelio tolumoje. Filmuojant vaizdo klipus laukinėje gamtoje, itin pravertė ir puiki abiejų solistų fizinė forma.

„Iki apvalaus akmeninio senovinio statinio liekanų, kurį matote klipe „Šokis tamsoje“, teko į kalną su visais daiktais ir filmavimo įranga kopti keturis kilometrus. Norėdamas padėti filmavimo grupei, pasisiūliau panešti šarvus. Kai pagaliau pasiekiau tikslą, labai aiškiai įsivaizdavau, koks senovėje nekomfortiškas buvo  žmonių gyvenimas“, – juokėsi J. Milius. 

Filmuojant „Šokis tamsoje“, lietuviai taip pat buvo priversti iš laukinės pakrantės išprašyti vietinį žveją, kuris jau buvo ten pasistatęs palapinę nakčiai. „Pasijutome nesmagiai, tačiau jis net neatrodė susinervinęs. Ramiausiai susirinko daiktus, nebaigtą gerti kavą, kurią virėsi ant turistinės viryklės ir dar atsiprašė, kad netyčia užėmė „filmavimo aikštelę“. Atsisveikindamas paliko savo elektroninio pašto adresą ir paprašė atsiųsti jam interneto nuorodą, kad galėtų klipą pažiūrėti ir kitiems parodyti. Kaip supratome iš pokalbio, škotai labai didžiuojasi, kad jų šalyje dirba tiek daug filmavimo grupių iš viso pasaulio“, – pasakojo K. Krysko.

Dainininkai išduoda, kad daugybė nuostabios filmuotos medžiagos iš Škotijos bus panaudota ir paties miuziklo metu.

Šiuo metu beveik kasdien vyksta itin intensyvios „Tristanas ir Izolda/Uždrausta meilė“ repeticijos. Pastatymui vadovauja – Kostas Smoriginas. Režisieriaus asistentas ir miuziklo choreografas – Donatas Bakėjus.

Scenoje taip pat skambės rinktiniai balsai: Dainotas Varnas (vienuolis Tomas), Iglė Bernotaitytė (Izoldos tarnaitė), Tadas Juodsnukis (Airijos riteris), Kostas Smoriginas/Povilas Meškėla (karalius Markas). D. Bakėjaus sukurtas šokių scenas įgyvendina jo vadovaujama dvidešimties šokėjų trupė. Scenografiją ir kostiumus sukūrė Kotryna Daujotaitė. Muziką – Stanislavas Stavickis, libretą ir dainų žodžius – Ieva Narkutė.

„Tristanas ir Izolda“ – visame pasaulyje žinoma XII amžiaus keltų legenda, tapusi įkvėpimu vėliau išpopuliarėjusiai Romeo ir Džiuljetos meilės istorijai.

Izolda – Airijos princesė, kuriai skirta tapti Kornvalio karaliaus Marko žmona. Tristanas – jaunas riteris, ištikimai tarnaujantis karaliui. Mylėti jo žmoną – prilygsta išdavystei, tačiau Tristanas negali atsispirti itin stipriam jausmui, kuris tarsi žaibas trenkia vos išvydus Izoldą. Princesė taip pat užsiplieskia karšta meile riteriui. Abu suvokia, koks pavojus iškilo. Tačiau jausmas toks galingas, jog atsispirti nei vienas nebeturi nei noro, nei jėgų. Aistra užgožia sveiką protą, bet ir nelaimės nuojauta neapleidžia. Jie žino, kad tokie santykiai pasmerkti tragiškai baigčiai. Ir ji ištinka net greičiau nei spėta, tačiau meilė nugali net mirtį. Ji išlieka per amžius ir tampa legenda.

Naujas lietuviškas miuziklas „Tristanas ir Izolda/Uždrausta meilė“: gruodžio 18 d. – Vilniuje „Avia Solutions Group“ arenoje, 27 d. – Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, 28 d. – Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje, 29 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenoje, 30 d. – Šiaulių arenoje.