Edgaras Montvidas: esu viena koja vilnietis

Edgaras Montvidas: esu viena koja vilnietis

Operos solistą Edgarą Montvidą vis dažniau galima sutikti sostinės Senamiestyje, kur jis prieš kelerius metus įsigijo būstą. Pastaruosius dvidešimt metų Londoną savo namais vadinęs tenoras prisipažįsta, kad Vilniaus mažumas, ramybė ir lėtumas jį traukia vis labiau. „Esu viena koja vilnietis“, – pusiau juokais pusiau rimtai sako jis.

„Nebenoriu draskytis. 2024-aisiais sukanka dvidešimt penkeri metai, kai esu profesionalioje scenoje. Jau daug ką nuveikiau, pasiekiau, išgyvenau. Dabar norėčiau dirbti ramiai, be didelio streso“, – prisipažįsta įspūdingą karjerą padaręs operos dainininkas iš Lietuvos.

Noras gyventi ramiau, iš nuolatinio Londono šurmulio vis dažniau jį atveda į ramųjį Vilnių arba į dar ramesnį kalnų namelį Prancūzijoje. Ten dar visai neseniai nebuvo interneto ir beveik neveikė mobilus ryšys. „Bet pastatė milžinišką anteną ir į slėnį atėjo civilizacija. Buvo taip gera, kai interneto nebuvo, bet vos atsirado galimybė, žinoma, iškart namelyje atsirado ir internetas“, – juokiasi tenoras ir susimąsto paklaustas, kurią gi vietą iš trijų jis dabar vadina namais.

„Sakau, kad keliauju auksiniu trikampiu: iš lofto Londone, į butą Vilniuje, arba į savo namelį kalnuose. Anksčiau buvau tikras, kad namai – Londonas, bet dabar, o gero, visos trys vietos tam tikra prasme namai“, – svarsto jis.

Į Lietuvą garsus tenoras dažnokai atvyksta spontaniškai. Pastarąjį kartą užsuko vos kelioms dienoms – turėjo įsipareigojimų savo studentams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Be to, artėja išskirtinis renginys: Asmik Grigorian, Edgaro Montvido, Gintaro Rinkevičiaus ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro GALA koncertas. Jis įvyks antrąją Kalėdų dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Tenoras prisipažįsta šio pasirodymo labai laukiantis – tai pirmas toks didelis bendras garsiosios trijulės projektas. Į GALĄ koncertą E. Montvidas atskris iš Bazelio (Šveicarija), kur šiuo metu repetuoja Dono Chose vaidmenį Žoržo Bizė operoje „Karmen“. Jos premjera numatyta vasario 3 d.

Asmik Grigorian į koncertą Kaune planuoja atvykti iš Vienos. Du garsūs operos solistai iš Lietuvos pažįstami labai seniai, tačiau dėl skirtingų darbo grafikų susitinka ne taip ir dažnai. „Kai Asmik būna Londone, jei tik aplinkybės leidžia, būtinai pasimatom arba Berlyne dar yra pavykę susitikti. Atvirai pasakius, geriausiai mums pavyksta, kai yra bendras darbas Lietuvoje“, – sako jis.

Ramus E. Montvidas ir emocinga A. Grigorian atrodo itin skirtingų temperamentų, tačiau dainininkas seniai pastebėjo, kad scenoje jų energetika sutampa. „Mus vienija panašus požiūris į darbą. Mes niekada nedirbame puse kojos. O ir balsai mudviejų puikiai derantys bendram repertuarui – sopranas ir tenoras“, – sako jis.

Kalbėdamas apie būsimąjį pasirodymą, tenoras pasidžiaugė, kad GALA koncertas numatytas būtent antrąją Kalėdų dieną. „Drauge su Asmik ir maestro G. Rinkevičiumi sudėliojome labai gražią, šventišką, stilistiškai skirtingų dalių, programą. Vieną dalį vadinu „prancūziškąja“, antroje – arijos iš Pučinio, Verdžio operų, o paskutinė – labiau kalėdinė, ten skambės ir aranžuoti kūriniai.  Manau, koncerte išgirsite  ir daug spontaniškų sveikinimų, palinkėjimų. Mūsų bendravimas – labai tikras, nesuvaidintas. Tas ryšys, kurį jaučiame, sukuria šiltą atmosferą, joje muzika suskamba ypatingai“, – sako E. Montvidas.

Po GALA pasirodymo Kaune, E. Montvido dar laukia naujametinė „Traviata“ sostinėje, operos ir baleto teatre. Po jos, 2024-ųjų pradžioje, tenoras vėl grįš į Bazelį. „Karmen“ premjera Šveicarijoje taps pagrindiniu jo darbu ateinančiais metais. Planuose taip pat pasirodymai Kanadoje, Leošo Janačeko operoje „Jenufa“, kurioje jis kuria Lacos Klemeno vaidmenį.

Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Gintaras Rinkevičius ir LVSO GALA koncertas Kaune, „Žalgirio“ arenoje gruodžio 26 d.