Aistė Smilgevičiūtė ir grupė

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė "Skylė” - PAVASARIO LYGIADIENIO koncertas I VILNIUS

03 19 20:00
Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
Nuo 29.90 €
Pirkti bilietą

Apie renginį

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ „Pavasario lygiadienio koncertas“

 

Kartais visai rimtai atrodo, kad jei kovo pabaigoje Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ nesurengtų lygiadienio koncerto, pavasaris nė neateitų.

 

Jau daugiau nei 15 metų gyvuojanti tradicija tęsiama ir 2024-aisiais: Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kovo 19 d. sostinės Šv. Jonų bažnyčioje dainomis ir ritualais vėl sveikins ateinantį šviesų ir šiltą metų periodą.

 

„Pavasario lygiadienio koncertas“ – tvirta tradicija, tačiau niekuomet identiškai nesikartojanti. Kiekvienais metais grupė sudaro naują, tik tiems metams skirtą programą. Žinoma, jį ją keliauja dainos, kuriomis tinka pažymėti magišką laiką, kai diena susilygina su naktimi. Po pavasario lygiadienio gyvenimas tarsi ir persiverčia į šviesos pusę: dienos ilgėja, vakarai tampa šviesūs, oras šyla ir žmonių nuotaika pastebimai taisosi.

 

Tamsusis periodas mūsų platumose visuomet būdavo ilgas ir sunkus. Protėviams tekdavo ir gana didelė ekonominė našta. Juk iki pat pavasario šeimos turėdavo prasimaitinti iš sukauptų atsargų. O kovą jų likdavo tik trupinėliai. Todėl pavasario lygiadienis anuomet būdavo pasitinkamas ypač džiugiai: dainomis ir šokiais, bėgimais basomis tekančios saulės link, gaidžio aukojimu ir kitais, šių dienų akimis žiūrint, archajiškais ritualais.

 

Nūdienos visuomenės išsivystymas atpalaidavo mus nuo žiemiškų atsargų kaupimo naštos, tačiau ilgus mėnesius besitęsianti tamsa, dažnas lietus ir nuolatinis šaltis daugelį išvargina emociškai. Artėjant pavasariui ir šiuolaikinis žmogus natūraliai trokšta šviesos, gėrio ir grožio.

 

„Pavasario lygiadienio koncertas“ ir skirtas šiam sielos poreikiui patenkinti. Jį labai tiksliai atliepia Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ lyderio Roko Radzevičiaus kruopščiai dėliojama muzika ir tekstai.

 

Nepakeičiama lygiadienio tradicija – drauge su grupe pasirodantis styginių kvartetas. Koncertus ypač puošia ne tik sakrali Šv. Jonų bažnyčios erdvė, bet ir itin aukštos klasės profesionalų kuriamas specialus apšvietimas bei kokybiškas garsas.

 

„Tad išlįskime iš uždarų savo gyvenimėlių bendram pabuvimui. Pastiprinkime dvasią prieš žemei paleidžiant visus pavasarinius vandenis, prieš rytinį paukščių čiauškesį ir visą gamtos atbudimą, saulės persvarą prieš naktį“, – tradiciškai kviečia Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius ir visa draugiška „Skylės“ kompanija.

 

https://www.instagram.com/p/C3P04mQtq7C/

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=722857659958617&set=a.384504567127263

 

Pagrindinė renginio informacija

Durys atidaromos: 1 val. iki renginio pradžios

Renginio trukmė: 1 val. 40 min.

Nemokamai: vaikai nemokamai neįleidžiami

Nuolaidos: netaikomos

Norint įsigyti daugiau nei 20 bilietų: prašome kreiptis info@manobilietas.lt


Kita informacija

  • Renginio vieta: Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12, 01123 Vilnius
  • Bilietų grąžinimas: pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui arba nukėlus renginio datą!
  • Atsakomybė: renginio organizatorius prisiima visą atsakomybę susijusią su renginio organizavimu ir jo kokybe. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Organizatorius:

VšĮ Kultūra visiems

Įmonės kodas 302640386

PVM kodo nėra

Geležinkelio g. 3-14A, Vilnius

info@manobilietas.lt

+37061855689